KONTAKTAI
PARAŠYKITE MUMS

Viešoji Įstaiga „Betzatos bendruomenė“

Verbų g. 8, Čekoniškių k., LT-14207 Vilniaus r.

Mob. tel. +37069883713

El. paštas: betzatos@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

© 2019 Viešoji Įstaiga „Betzatos bendruomenė“

KAS YRA „BETZATA“

Įsikūrimo pradžioje dar tik besiformuojančiai bendruomenei buvo svarbu duoti pavadinimą, kuris atspindėtų iniciatyvinės grupelės tikėjimą ir pojūčius, kuriuos jie jautė bendruomenės formavimo ir kūrimo procese. O Biblijos pasakojimas apie Betzatos vietovę, garsėjusią stebuklingai gydančiu vandeniu, įkūrėjams tapo jų kaip asmenybių virsmo ir neatsiejama bendruomenės istorija.

 

Pasak istorijos, kartą prie jo sėdėjo logonis, kurio Jėzus paklausė:  „Kodėl tu neini prie vandens?“ „Niekas man neištiesia rankos ir nenuveda“,  - atsakė jis.


Noras būti tais, kurie ištiesia ranką ir padeda pasiekti gydantį šaltinį, iki šiol yra Betzatos bendruomenės misijos dalis.


 „Jėzus nukeliavo į Jeruzalę. Jeruzalėje, prie avių vartų yra maudyklė, žydiškai vadinama Betzata, turinti penkias stogines. Jose gulėdavo daugybė ligonių – aklų, raišų, išsekusių. Ten buvo vienas žmogus, išsirgęs trisdešimt aštuonerius metus. Pamatęs jį gulintį ir sužinojęs jį labai seniai sergant, Jėzus paklausė: „Ar norėtum pasveikti?“ Ligonis atsakė: „Viešpatie, aš neturiu žmogaus, kuris, vandeniui sujudėjus, mane įkeltų į tvenkinį. O kol pats nueinu, kitas įlipa greičiau už mane“. Tada Jėzus tarė: „Kelkis, imk savo gultą ir eik!“ Ir žmogus bematant išgijo, pasiėmė gultą ir pradėjo vaikščioti.“ (Jn 5, 1-9)